www.nazaretankiostrzeszow.pl


Idź do treści

Menu główne:


IX 2014

Aktualności > Wydarzenia

Uroczystość odpustowa

29 września br., w liturgiczne Święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, przeżywaliśmy w naszym klasztornym kościele uroczystość odpustową ku czci św. Michała Archanioła, patrona naszej świątyni. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił, ks. Proboszcz Stefan Szkaradkiewicz z Parafii farnej w Ostrzeszowie. Modlitwa zgromadziła mieszkańców Ostrzeszowa i okolic, którzy po zakończeniu Mszy świętej mieli możliwość zwiedzenia Wystawy różańców, znajdującej się w naszym przyklasztornym Muzeum. Uroczystość uświetnił swoim śpiewem chór klasztorny pod batutą naszej Siostry Lidii Hałas.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji


Wizyta członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku- Klubu Turystyki Rowerowej z Lublińca

Nasz klasztor odwiedzili w dniu dzisiejszym niezwykli goście, a mianowicie członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Lublińca-Grupa Turystyki Rowerowej, którzy przybyli do nas na rowerach!
Goście zwiedzili klasztor, a następnie udali się w dalszą podróż. Cieszymy się, że na trasie podjętej wyprawy rowerowej, znaleźli Państwo czas na zwiedzenie naszej barokowej Perły. Zapraszamy ponownie i życzymy ciekawych pomysłów na kolejne wyprawy krajoznawcze.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Europejskie Dni Dziedzictwa w Pobernardyńskim Zespole Klasztornym w Ostrzeszowie

W minioną niedzielę, tj. dnia 20 września 2014 roku w naszym klasztorze w Ostrzeszowie odbyły się Europejskie Dni Dziedzictwa.
Impreza została zorganizowana przez Fundację Zabytkom Na Ratunek „NAZARET” m.in. w celu promowania regionalnego dziedzictwa kulturowego, w które bez wątpienia wpisuje się XVII-wieczny Pobernardyński Zespół Klasztorny w Ostrzeszowie.
Dni Dziedzictwa przy ostrzeszowskim klasztorze rozpoczął Marsz Patrolowy, w którym wzięło udział dziesięć drużyn reprezentujących szkoły z: Cielc, Ustkowa, Jeziorska, Ostrzeszowa, Kalisza, Siedlikowa i Rojowa. Zwyciężyła drużyna z Gimnazjum nr 1 w Ostrzeszowie. Oprócz wspomnianego Marszu Patrolowego, dzieci i młodzież wzięły udział w konkursie plastycznym, warsztatach z baniek mydlanych, rodzinnym torze przeszkód oraz zwiedziły przyklasztorne Muzeum.
Wiele emocji dostarczyły także pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej z Ostrzeszowa: gaszenia pożaru, ratownictwa medycznego i prowadzone zabawy.
Osłabłe siły można było wzmocnić przysmakami, przygotowanymi przez Siostry Nazaretanki.
Imprezę uświetnił i zwieńczył kolejny już koncert z cyklu „Perły w Koronie”.
Wszyscy Goście podkreślali serdeczną atmosferę spotkania, różnorodność i atrakcyjność programu oraz wspaniałą organizację.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie, a osobom zaangażowanym w tworzenie Europejskich Dni Dziedzictwa w ostrzeszowskim klasztorze za wszelkie okazane nam wsparcie i pomoc
J

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacjiGoście z Czech i Niemiec

W dniach 12-13 września w nasz klasztor odwiedzili goście z Czech i Niemiec, którzy przybyli wz. z odbywającym się w Ostrzeszowie IX Ogólnopolskim Festiwalem Pasztetów i Potraw z Gęsi.
Naszych sąsiadów z Czech reprezentowali przedstawiciele szkół zaprzyjaźnionych z Zespołem Szkół nr 2 w Ostrzeszowie, natomiast sąsiadów z zachodniej granicy przedstawiciele władz samorządowych z niemieckiego miasta Kirchenlamitz w Bawarii.
Wszyscy goście byli pod dużym wrażeniem osiągniętego stanu renowacji i modernizacji tego obiektu.


Wizyta Pani Prezydentowej Kaczorowskiej

W niedzielę, 7 września 2014r., gościłyśmy w Klasztorze na górce niezwykłego gościa. Progi naszego domu przekroczyła Pani Karolina z Mariampolskich Kaczorowska, małżonka ostatniego Prezydenta Rzeczypospolitej na Uchodźstwie śp. Ryszarda Kaczorowskiego. Pani Prezydentowa przybyła do Ostrzeszowa w związku z obchodami Stulecia Harcerstwa. Cieszymy się bardzo, iż dzięki życzliwości braci harcerskiej, Pani Kaczorowska znalazła trochę czasu na zwiedzenie naszego zabytkowego Pobernardyńskiego Zespołu Klasztornego. Wizyta przebiegła w serdecznej i refleksyjnej atmosferze, jaką Pani Prezydentowa roztacza swoją Osobą i skromnym, pełnym wdzięku sposobem bycia gdziekolwiek się pojawi.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia


Odpust w Szklarce Myślniewskiej

Z racji liturgicznego wspomnienia bł. Męczennic z Nowogródka, liczna reprezentacja ostrzeszowskiej wspólnoty Sióstr Nazaretanek uczestniczyła we Mszy Świętej odpustowej w kaplicy pw. bł. Siostry Gwidony Cierpka, jednej z Męczennic, w Szklarce Myślniewskiej, chcąc tym samym uczcić pamięć wyniesionej na ołtarze wspólnoty. Modlitwa licznie zgromadziła mieszkańców Szklarki i okolicznych miejscowości, Siostry, a także pielgrzymów z Granowca, gdzie znajduje się rodzina parafia Błogosławionej. Mszy Świętej przewodniczył kustosz sanktuarium w Mikstacie - ks. Krzysztof Ordziniak, a towarzyszyli mu swą obecnością i modlitwą przybyli na uroczystość kapłani, w tym ks. Kapelan Władysław Kozera. Po zakończonej Eucharystii odbyło się ucałowanie relikwii bł. Sióstr z Nowogródka, a następnie wspólna agapa.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia

Start | O nas | Historia | Aktualności | Inicjatywy | Renowacja | Źródła finansowania projektów | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego