www.nazaretankiostrzeszow.pl


Idź do treści

Menu główne:


XII 2014

Aktualności > Wydarzenia

Uroczystość Świętej Rodziny z Nazaretu

W niedzielę, 28 grudnia A.D. 2014, przeżywaliśmy w Kościele Uroczystość Najświętszej Rodziny z Nazaretu, która jednocześnie stanowi Święto patronalne Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu (Sióstr Nazaretanek). Centralnym punktem naszego świętowania stanowiła Msza św. w naszym kościele przyklasztornym pw. św. Michała Archanioła, o godzinie 11.15, której przewodniczył JE Ksiądz Biskup senior Teofil Wilski. W homilii przypomniał m.in. słowa Papieża Pawła VI, wypowiedziane w Nazarecie w dniu 5 stycznia 1964 roku): "Nazaret jest szkołą, w której zaczyna się pojmować życie Jezusa: jest to szkoła Ewangelii" i dalej "Jest jeszcze (w Nazarecie- przyp. s. A.P.) i lekcja życia rodzinnego. Niech Nazaret nauczy nas, czym jest rodzina, jej wspólnota miłości, jej surowe i proste piękno, jej święty i nierozerwalny charakter. Uczmy się od Nazaretu, że wychowanie rodzinne jest cenne i niezastąpione i że w sferze społecznej ma ono pierwszorzędne i niezrównane znaczenie". We Mszy św. uczestniczyli m.in. członkowie Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny z Nazaretu, działającym przy naszym Zgromadzeniu, jak też i inne zaprzyjaźnione z domem ostrzeszowskim, a także rodzinki niektórych sióstr. Po Mszy św. dalsze świętowanie miało miejsce w refektarzu zakonnym, a uświetniło je przedstawienie zaprezentowane przez nasze Siostry nowicjuszki, które zgromadzona publiczność przyjęła z wielkim aplauzem. Wszystkim Gościom dziękujemy za przybycie, wspólna modlitwę i wspólne uczczenie Najświętszej Rodziny- wzoru dla wszystkich rodzin.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Święta w Klasztorze na górce...

Drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia w Ostrzeszowie spadł śnieg. W ten sposób Pan Bóg upiększył aurę i za sprawą piękna zewnętrznego, pomógł rozważać w sercu cud narodzin Zbawiciela świata. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Klasztoru na górce i jego otoczenia- zimą i świątecznie:)

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Warsztaty pn. "Dzieje Pobernardyńskiego Zespołu Klasztornego"

W poniedziałek, 8 grudnia 2014r. , w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, odwiedziła nas młodzież z klasy 1b z Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim wraz z opiekunami. Młodzież wzięła udział w warsztatach pt. Dzieje Pobernardyńskiego Zespołu Klasztornego, dzięki czemu mogła zapoznać się z historią naszego klasztoru, a następnie zwiedziała Muzeum przyklasztorne, po czym udała się do miasta, aby zwiedzić jego najbardziej turystycznie atrakcyjne miejsca.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia

Warsztaty odbywają się pod egidą Fundacji Zabytkom Na Ratunek "NAZARET", zaś Muzeum przyklasztorne powstało wz. z realizacją przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, projektu pn. "Rewaloryzacja Pobernardyńskiego Zespołu Klasztornego w Ostrzeszowie. Etap I.", współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, Priorytet VI: Turystyka i Środowisko Kulturowe. Działanie 6.2.: Rozwój kultury i zachowanie dziedzictwa kulturowego. Schemat I: Projekty Inwestycyjne.

Przyjaciel Ziemi Ostrzeszowskiej

Pragniemy podzielić się radością, iż w dniu 7 grudnia br. nasz Dom Zakonny w Ostrzeszowie został uhonorowany tytułem "Przyjaciel Ziemi Ostrzeszowskiej". W uzasadnieniu znalazły się następujące słowa: "W uznaniu niekwestionowanych zasług dla Ziemi Ostrzeszowskiej, wieloletnią działalność opiekuńczo- wychowawczą i artystyczną- restaurację kościoła i budynków klasztornych, otwarcie podziemi klasztoru, utworzenie Muzeum oraz organizację cyklu koncertów pod nazwą "Perły w koronie". Tytuł został nam przyznany przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Ostrzeszowskiej, a przyświeca mu piękna dewiza: SKORO STAŁ SIĘ DOBRY, NIECH BĘDZIE ZNANY. Serdecznie dziękujemy!

Start | O nas | Historia | Aktualności | Inicjatywy | Renowacja | Źródła finansowania projektów | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego