www.nazaretankiostrzeszow.pl


Idź do treści

Menu główne:


Koncert 37

Inicjatywy > Koncerty "Perły w koronie"

E:\BIURO 1\STRONA WWW\obrazy na strone\znak_wrpo.jpg
Error File Open Error


Projekt pt. "Konno i koleją, historycznie, muzycznie i tanecznie - ponadregionalne walory kulturalne Ziemi Ostrzeszowskiej."
współfinansowanego z EFRR w ramach:

Priorytet VI "Turystyka i środowisko kulturowe"
Działanie 6.2; "Rozwój kultury i zachowanie dziedzictwa kulturowego"
Schemat II "Projekty promocyjne"
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013
Fundusze europejskie - dla rozwoju innowacyjnej Wielkopolski


Serdecznie zapraszamy na koncert z cyklu "Perły w koronie"

pod tytułem:
"Puzon, jakiego nie znacie..."

Muzyczną perłę odsłonią dla Państwa zespół
"Trombastic"

E:\BIURO 1\STRONA WWW\obrazy na strone\TROMBASTIC.JPG
Error File Open ErrorTROMBASTIC to warszawski zespół wąskomenzurowych puzonów historycznych, specjalizujący się w wykonawstwie muzyki z okresu renesansu i baroku .Ten jedyny w swoim rodzaju w Polsce zespół gra na puzonach altowych, tenorowych, basowym i kontrabasowym. Są to mistrzowskie instrumenty wykonane w najbardziej renomowanych manufakturach niemieckich: Finke i Meinl. Zespół posiada również instrumenty zbudowane około 1960 roku przez polskiego mistrza Sicińskiego - kopie najwspanialszych puzonów wykonanych w XVI w Norymberdze.

Trombastic wypracował dwa kierunki brzmieniowe: jeden to granie wyłącznie w składzie puzonowym (jako consort) i drugi, w którym dla wzbogacenia spektrum brzmieniowego zapraszani są muzycy grający na innych instrumentach oraz śpiewacy. Zespół na scenie prezentuje się wyjątkowo, a instrumenty brzmią wspaniale i monumentalnie. W przeszłości puzoniści, dzięki dostojnemu brzmieniu tego instrumentu, byli zapraszani do gry w kapelach królewskich, książęcych, biskupich, miejskich i kościelnych. Ponadto puzon tenorowy jako donośny instrument świetnie się sprawdzał w kapelach ludowych wykonujących muzykę taneczną. Zachowały się opisy Telemanna podróżującego po naszych ziemiach, któremu zdarzało się słuchać kapel grających w składzie: regal, puzon i bęben…

Nawiązując do tych tradycji zespół od 1987 roku regularnie koncertuje w kraju i za granicą. Był gościem najważniejszych polskich festiwali muzyki dawnej, a także w Czechach, Holandii, Norwegii, Grecji i w Niemczech. Artyści brali udział w mistrzowskich kursach u prof. Stephena Andersona (Univarsity of Kansas), prof. Ardasha Marderosiana (Chicago Liric Opera), Gasa Geversa (Utrecht) i innych. Puzoniści współpracują z wieloma innymi zespołami muzyki dawnej np. Ars Nova, Kapela Jasnogórska, La Tempesta czy Orkiestra Złotego Wieku, z którymi dokonali wielu nagrań archiwalnych i płytowych. Muzycy Trombastic oprócz dbałości o stronę wykonawcza zajmują się również odszukiwaniem i opracowaniem nieznanych utworów muzyki polskiego i europejskiego renesansu, dzięki czemu odzyskują one dawną świetność.

Skład:

Piotr Wawreniuk – puzon altowy
Michal Kiljan – puzon tenorowy
Tomomasa Ueyama – puzon tenorowy
Robert Krajewski – puzon basowy
Roman Miller – puzon kontrabasowy,perkusjaKoncert odbędzie się 24 listopada 2013 r.
o godz.18:00
w kościele Sióstr Nazaretanek przy ul. Leśnej 5 w Ostrzeszowie.


Wstęp wolny!

ZAPRASZAMY!E:\BIURO 1\STRONA WWW\obrazy na strone\Zaproszenie37.jpg
Error File Open Error

Start | O nas | Historia | Aktualności | Inicjatywy | Renowacja | Źródła finansowania projektów | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego