www.nazaretankiostrzeszow.pl


Idź do treści

Menu główne:


VIII 2014

Aktualności > Wydarzenia

Warsztaty

Odwiedziła nas dzisiaj Wspólnota Eucharystycznego Ruchu Młodych z Poznania. Dzieci wzięły udział w warsztatach o tematyce: „Zajęcia pierwszych zakonników”. Zapoznały się z historią pisma i warsztatem średniowiecznego skryby, aby móc wykonać własnoręczny inicjał pisząc gęsim piórem. Spotkanie zakończyło się zwiedzaniem muzeum i chwilą adoracji Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacjiPierwsze śluby zakonne

W Uroczystość Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny Siostra Michaela - Justyna Pietrzak, złożyła na ręce Przełożonej Generalnej Matki Jany Zawieja swoją pierwszą profesję zakonną. Uroczystej Eucharystii przewodniczył J.E. Ks. Bp Teofil Wilski. W wygłoszonej homilii nawiazując do czytań liturgicznych nakreślił piękno i żar miłości, jaka łączy osobę konsekrowana z Bogiem. Wskazał, że powołani – przy całej słabości natury ludzkiej – zobowiązując się do życia ślubami, to w gruncie rzeczy nie pragną niczego innego jak tylko wzbudzić w sobie większy żar miłości do Chrystusa, upodobnić się do Niego i z pokorą dawać świadectwo.
Po homilii s. Michaela złożyła śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Podczas liturgii otrzymała zewnętrzne znaki profesji:
czarny welon, jako znak całkowitego przynależenia do Chrystusa,
krzyż, jako znak drogi do życia wiecznego,
świecę, znak Jezusa - Światłości świata i nowego życia
i konstytucje zakonne, jako "prawo miłości".

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacjiNa tropach historii...


W piątek, 1 sierpnia, odwiedziła grupa Eucharystycznego Ruchu Młodych ze Złoczewa wraz z opiekunami: p. Jolanta Nowak i p. Marią Pochwicką. Warsztaty na temat „Dzieje Pobernardyńskiego Zespołu Klasztornego w Ostrzeszowie” okazały się dobrze spędzonym czasem w murach ostrzeszowskiego klasztoru… Na zajęciach, uczniowie Gimnazjum im A. Ruszkowskiego w Złoczewie, w twórczy sposób szukali odpowiedzi na pytanie: Jak wyglądały początki ostrzeszowskiego klasztoru? Jakie wydarzenia związane z kolejnymi gospodarzami tego miejsca? Nie zabrakło również zwiedzania muzeum klasztornego.Zapraszamy do obejrzenia fotorelacjiStart | O nas | Historia | Aktualności | Inicjatywy | Renowacja | Źródła finansowania projektów | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego