www.nazaretankiostrzeszow.pl


Idź do treści

Menu główne:


X 2014

Aktualności > Wydarzenia

Warsztaty pisania gęsim piórem

W miniony czwartek, 30 października br. odwiedziła nas z kolei klasa 2c, ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrzeszowie,
z Panią Wychowawczynią. Dzieci uczyły się pisać gęsim piórem, a po zakończeniu warsztatów zwiedziły nasze przyklasztorne Muzeum.


Zapraszamy do fotorelacji

46 Koncert Perły w koronie

26 października 2014r., w niedzielny wieczór, w ostrzeszowskim klasztorze, w muzyczną podróż zabrali zgromadzoną publiczność p. Anna Żymełka, która zagrała na fortepianie i p. Michał Żymełka, który wydobył dla nas niezwykłe dźwięki z instrumentów perkusyjnych, a szczególnie z instrumentów o nazwie marimba i wibrafon. Publiczność z aplauzem przyjęła Artystów i utwory, które zaprezentowali.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzeniaDiecezjalny dzień skupienia dla Sióstr zakonnych

W niedzielę 26 października 2014r., w naszym klasztorze przeżywaliśmy diecezjalny dzień skupienia dla Sióstr zakonnych, któremu przewodniczył ks. bp Łukasz Buzun. Spotkanie rozpoczęła Msza św., zaś w programie znalazła się jeszcze m.in. wspólna modlitwa Liturgią godzin, konferencja Księdza Biskupa, a także czas na posiłek i rozmowy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia

Warsztaty pisania gęsim piórem

25 października 2014r. w sobotę, nasz klasztor odwiedziła grupa 60 dzieci wraz z 12 opiekunami z Parafii pw. św. Maurycego z Wrocławia. Dzieci uczestniczyły we Mszy św. w naszym klasztornym kościele, wzięły udział w warsztatach pisania gęsim piórem, ponadto uczestniczyły w grach prowadzonych przez Siostry nowicjuszki, zwiedziły Muzeum, a na koniec pokrzepiły osłabłe siły posilając się pysznymi kiełbaskami.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia

Warsztaty pisania gęsim piórem

17 października br. przybyły do nas dzieci z klasy drugiej i trzeciej ze Szkoły Podstawowej w Siedlikowie wraz z Paniami Wychowawczyniami. Dzieci wzięły udział w warsztatach pt. "Zajęcia pierwszych zakonników", w ramach których uczyły się pisać gęsim piórem. To nietypowe zadanie sprawiło im wiele radości. Po zakończeniu warsztatów dzieci zwiedziły przyklasztorne Muzeum.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia

Warsztaty "Za furtą klasztorną-historia zakonów"

W dniu dzisiejszym do naszego klasztoru przywędrowały dzieci z Przedszkola nr 6 w Ostrzeszowie, grupa nr 6 wraz z Paniami Wychowawczyniami. Dzieci wzięły udział w warsztatach prowadzonych pod egidą Fundacji Zabytkom Na Ratunek "NAZARET" , a następnie zwiedziły nasze przyklasztorne Muzeum, w tym znajdujące się w nim obecnie wystawy: pokonkursową wystawę tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa konkursu pn. "Gdybym odwiedził XVII-wieczny klasztor to…", powarsztatową wystawę makiet młyna klasztornego i Wystawę różańców.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia

Wizyta Sióstr Nazaretanek z Częstochowy

W minioną niedzielę, tj.12 października 2014r., w naszym ostrzeszowskim klasztorze gościłyśmy Siostry Nazaretanki z Częstochowy, z domu przy ul. Jasnogórskiej. Wizyta przebiegła w serdecznej, nazaretańskiej atmosferze. Siostry zwiedziły nasze przyklasztorne Muzeum, zarówno ekspozycje stałą, jak też i znajdujące się w nim trzy wystawy czasowe, a mianowicie: Wystawę Różańców, pokonkursową wystawę konkursu pt. "Gdybym odwiedził XVII- wieczny klasztor to…" oraz powarsztatową wystawę młynów klasztornych. Dwie ostatnie wystawy zawierają prace młodych artystów, którzy wzięli udział w konkursie i warsztatach plastycznych, jakie były zaproponowane w programie Europejskich Dni Dziedzictwa, które odbyły się w naszym klasztorze 20 września br.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji


Muzyczny weekend w Klasztorze na górce

Pierwszego dnia muzycznego weekendu, tj. w sobotę, 11 października 2014r. w ostrzeszowskim klasztorze, za sprawą niemieckiego organisty z Blankenburga, Pana Jurgena Opfermanna wybrzmiała muzyka organowa. Publiczność mogła usłyszeć utwory Mistrzów baroku, w tym m.in. Jana Sebastiana Bacha.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji


Zakup organów do ostrzeszowskiego klasztoru, w miejsce starych, które uległy zniszczeniu, został współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w związku z realizacją projektu pn. "Rewaloryzacja Pobernardyńskiego Zespołu Klasztornego w Ostrzeszowie. Etap I.", dokładnie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, Priorytet VI: Turystyka i Środowisko Kulturowe. Działanie 6.2.: Rozwój kultury i zachowanie dziedzictwa kulturowego. Schemat I: Projekty Inwestycyjne.

Drugiego dnia muzycznego weekendu, tj. w niedzielę 12 października 2014r., w Klasztorze na górce wybrzmiała Muzyka Wielkich Mistrzów. Iście mistrzowska ucztę muzyczną przygotował dla zgromadzonej publiczności kwartet smyczkowy: Gentle Quartet.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Cykl koncertów w ramach już VII sezonu Pereł w koronie, jest współfinansowany przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie, w związku z Projektem pt. "Cykl koncertów Perły w koronie", realizowanym przez Dom Zakonny Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.Start | O nas | Historia | Aktualności | Inicjatywy | Renowacja | Źródła finansowania projektów | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego