www.nazaretankiostrzeszow.pl


Idź do treści

Menu główne:


XII 2013

Aktualności > Wydarzenia

Sesja "Umiłowany Uczeń"

W dniach 13-15 grudnia nasz klasztor stał się domem modlitwy dla wspólnot z Kalisza. Sesję lectio divina śladami Umiłowanego Ucznia Jezusa prowadził
o. Piotr Idziak SJ. Ta szczególna metoda modlitwy, mająca swe korzenie w pierwszych wiekach chrześcijaństwa, subtelnie prowadziła po kartach Ewangelii, ucząc wrażliwości duchowej i wierności woli Bożej. Podążając drogą wiary św. Jana, uczestnicy poznawali kim jest UMIŁOWANY UCZEŃ i jak można stawać się do niego podobnym.

Warsztaty „Zajęcia pierwszych zakonników”We wtorek 10 grudnia, klasy I-III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Przytocznicy wzięły dział w warsztatach edukacyjnych na terenie klasztoru. „Zajęcia pierwszych zakonników” to zajęcia prowadzone w ramach działań Fundacji Zabytkom Na Ratunek "NAZARET".
Dzieci zapoznały się ze słownictwem związanym z życiem zakonników i historią pisma.

Tworzyły również swoje definicje... jakże trafne :
ZAKONNIK – to osoba posłuszna Bogu”,
„ W klasztorze mieszkają i pracują
klasztornicy”.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się ćwiczenie pisania gęsim piórem i układanie mega puzzli. Obawiamy się nawet, że gęsi w okolicy Przytocznicy mogą czuć się zagrożone - współcześni skrybowie mogą poszukiwać narzędzi piśmienniczych ;)
Oczywiście jak przypada na zajęcia klasztorne… nie zabrakło zwiedzania krypt i zakamarków klasztoru.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia:Warsztaty historyczneW piątek 6 grudnia odwiedziła nas pierwsza klasa technikum ze Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim. Młodzież uczestniczyła w warsztatach na temat „Dzieje Pobernardyńskiego Zespołu Klasztornego w Ostrzeszowie”. Po zapoznaniu się z historią obiektu, uczniowie sprawdzili swoja wiedzę w krzyżówce tematycznej i multimedialnej grze. Spotkanie zakończyło się zwiedzaniem muzeum klasztornego.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia:

Koncert zespołu "Jubilo"W niedziele 1 grudnia Zespół Muzyki Dawnej „Jubilo” działający pod szyldem Fundacji Zabytkom Na Ratunek „NAZARET” koncertował w Myśniewie. Korzystając z zaproszenia Kobylińskiego Ośrodka Kultury, dziewczęta pod kierunkiem pani Bożeny Rybczyńskiej, uświetniły poświęcenie i otwarcie wyremontowanej świetlicy. Muzyka barokowa pięknie brzmiała we wnętrzu nowododanej sali, będąc ciekawym wprowadzeniem do gminnego przeglądu konkursowego.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia
o wysłuchania fragmentu koncertu


Start | O nas | Historia | Aktualności | Inicjatywy | Renowacja | Źródła finansowania projektów | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego